Vi finns lättillgängliga när du behöver hjälp med din bil.

Aros Auto AB
Friledningsgatan 6
721 37 Västerås
Tel  021 - 30 63 00

Öppettider, telefonnummer och mail

Skriv till Aros Auto i Västerås

Hej,
Är det något du undrar över eller behöver komma i kontakt med oss? Skriv gärna till oss så ser vi till att återkomma till dig inom kort. Använd kontaktformuläret här på sidan.

Klicka här om du istället vill komma i kontakt med oss i Enköping.

Väl mött!

Ledning

Bengt Egnesund
Bengt Egnesund

VD
Aros Auto Koncernen

021-448 04 92
bengt@arosauto.se

IMG_8185
Andreas Egnesund

Vice VD
Aros Auto Koncernen
021-448 04 99
andreas@arosauto.se

IMG_8182
Samuel Egnesund

Koncernchef
Aros Auto koncernen
021-448 04 98
samuel@arosauto.se

Anneli Egnesund
Anneli Egnesund

Ekonomi
021-448 04 90

anneli@arosauto.se

Mikael Bjurbäck
Mikael Bjurbäck

Ekonomichef
021-495 08 17
mikael.bjurback@arosauto.se

Försäljning

IMG_7467
Robin Nilvanius

Försäljningschef 
021-448 04 91
robin.nilvanius@arosauto.se

Joacim Bruksdotter
Joacim Bruksdotter

Säljare Kia
Ansvarig begagnade bilar
021-495 08 11
joacim.bruksdotter@arosauto.se

Michael Nywertz
Michael Nywertz

Säljare Kia
021-495 08 16
michael.nywertz@arosauto.se

IMG_6190-2
Dario Duic

Säljare Kia
021-495 63 92
dario.duic@arosauto.se

Cynthian Alexandra Svens Hallvärdinna på Aros Auto i Västerås
Cynthian Alexandra Svens

Hallvärdinna
021-495 08 19
cynthian.alexandra@arosauto.se

Business Center

Jörgen Ljungh
Jörgen Ljungh

Företagsförsäljning
Kia och Maxus

021-495 08 12
jorgen.ljungh@arosauto.se

Serviceverkstad

Mikael Söderman
Mikael Söderman

Serviceverkstadschef
021-448 04 96
mikael.soderman@arosauto.se

Fredrik Claesson
Fredrik Claesson

Servicerådgivare
021-448 04 94
fredrik.claesson@arosauto.se

Maria Ljung
Maria Ljung

Servicerådgivare
Föräldraledig

021-495 63 98
maria.ljung@arosauto.se

IMG_1462
Gabriel Nilsson

Servicerådgivare
021-448 04 93
gabriel.nilsson@arosauto.se

Kristian Sandell
Kristian Sandell

Tekniker Saab

Oscar Bent
Oscar Bent

Tekniker Kia

Filip Machacny Lyxell
Filip Machacny Lyxell

Tekniker Kia

Patrik Tejne
Patrik Tejne

Tekniker Kia

https://arosauto.se/wp-content/uploads/cropped-webbplats-ikon.png
Maisar Alboush

Tekniker Kia

Reservdelar

Erland Sandell
Erland Sandell

Reservdelschef
021-495 63 97

erland.sandell@arosauto.se

Christian Käll
Christian Käll

Reservdelar
021-495 63 93
christian.kall@arosauto.se

IMG_6618-2
Sam Lindfors

Reservdelar/
Garantihandläggare
021-444 13 60
sam.lindfors@arosauto.se

Skadeverkstad

Ola Söderström
Ola Söderström

Skadeverkstadschef
021-448 04 95
ola.soderstrom@arosauto.se

Kent Sandholm
Kent Sandholm

Servicerådgivare Skadeverkstad
021-495 63 95
kent.sandholm@arosauto.se

IMG_6616-2
Lars Signér

Servicerådgivare Skadeverkstad
021-495 08 10
lars.signer@arosauto.se

Marcus Lehto
Marcus Lehto

Skadetekniker

Daniel Collén
Daniel Collén

Skadetekniker

Christopher Hoffman
Christopher Hoffman

Skadetekniker

prifilbild-anstalld-2020-square
Gustaf Bye

Skadetekniker

Karl-Johan Hassel
Karl-Johan Hassel

Billackerare

Johan Gybrant
Johan Gybrant

Billackerare

Fredrik Jåssis
Fredrik Jåssis

Billackerare

Rekond/Utrustningsverkstad

IMG_6195-4
Luis Acosta

Rekonditionerare

Erica Säll
Erica Säll

Rekonditionerare
Föräldraledig

Hampus Dungert rekond på Aros Auto i Västerås
Hampus Dungert

Rekonditionerare

 

Hans Dungert
Hans Dungert
Anders Sivard
Anders Sivard

Tekniker Montage

Ekonomi och marknad

Mikael Bjurbäck
Mikael Bjurbäck

Ekonomichef
021-495 08 17
mikael.bjurback@arosauto.se

Anneli Egnesund
Anneli Egnesund

Ekonomi
021-448 04 90

anneli@arosauto.se

prifilbild-anstalld-2020-square
Susanne Vestling

Ekonomi
021-495 63 91
susanne.vestling@arosauto.se

Anna Levén
Anna Leven

Ekonomi
021-495 63 96
anna.leven@arosauto.se

Nyanställd på Aros Auto
Cecilia Sjöstrand

Marknadsansvarig

021-495 08 18

cecilia.sjostrand@arosauto.se

Övriga

IMG_1507
Mariam YoAish

Lokalvård

Inga Wikström
Inga Wikström

Förebedjare/Coach