KIA  Subaru  SAAB Service

Vi finns lättillgängliga när du behöver hjälp med din bil.

Friledningsgatan 6
721 37 Västerås
Tel  021 - 30 63 00

Öppettider, telefonnummer och mail

Skriv till oss

Hej,
Är det något du undrar över eller behöver komma i kontakt med oss? Skriv gärna till oss så ser vi till att återkomma till dig inom kort.
Använd kontaktformuläret här på sidan.

Väl mött!

Ledning

IMG_1892
Bengt Egnesund

VD
021-448 04 92
bengt@arosauto.se

IMG_2009
Anneli Egnesund

Ekonomi
021-448 04 90

anneli@arosauto.se

IMG_1980
Andreas Egnesund

Servicemarknadschef
021-448 04 99
andreas@arosauto.se

IMG_1988-2
Samuel Egnesund

Servicemarknadschef
021-448 04 98
samuel@arosauto.se

IMG_2019
Mikael Bjurbäck

Ekonomichef
021-495 08 17
mikael.bjurback@arosauto.se

Försäljning

IMG_1904
Robin Nilvanius

Försäljningschef Kia
021-448 04 91
robin.nilvanius@arosauto.se

IMG_1938
Michael Nywertz

Säljare Kia
021-495 08 16
michael.nywertz@arosauto.se

IMG_1915
Joacim Bruksdotter

Säljare Kia
021-495 08 11
joacim.bruksdotter@arosauto.se

IMG_2123
Sebastian Frey

Säljare Kia
021-495 08 13
sebastian.frey@arosauto.se

IMG_3030-2
Dario Duic

Säljare Kia
021-495 63 92
dario.duic@arosauto.se

IMG_3020-2
Tim Palmqvist

Hallvärd
021-495 63 99

tim.palmqvist@arosauto.se

Cynthian Alexandra
Cynthian Alexandra Svens

Föräldraledig
021-495 08 19
cynthian.alexandra@arosauto.se

Business Center

IMG_3476-2
Ann-Charlotte "Lotta" Carlhed

Företagsförsäljning Kia
021-495 63 96
ann-charlotte.carlhed@arosauto.se

IMG_3477-3
Jörgen Ljungh

Företagsförsäljning Kia
021-495 08 12
jorgen.ljungh@arosauto.se

Serviceverkstad

IMG_1890
Mikael Söderman

Serviceverkstadschef
021-448 04 96
mikael.soderman@arosauto.se

IMG_1933
Fredrik Claesson

Servicerådgivare
021-448 04 94
fredrik.claesson@arosauto.se

Emil
Emil Vikman

Servicerådgivare
021-448 04 93
emil.vikman@arosauto.se

IMG_3145-2
Maria Ljung

Servicerådgivare
021-495 63 98
maria.ljung@arosauto.se

IMG_1895
Marcus Kivinen

Tekniker Kia

IMG_1909
Neal Chivers

Tekniker Kia

IMG_1882
Filip Machacny Lyxell

Tekniker Kia

IMG_1929
Patrik Tejne

Tekniker Kia

IMG_1903
Erik Kjellin

Tekniker Kia

IMG_3009-2
Kristian Sandell

Tekniker Kia

Skuggbild_hemsida
Oscar Bent

Tekniker Kia

Reservdelar

IMG_1899
Erland Sandell

Reservdelschef
021-495 63 97

erland.sandell@arosauto.se

IMG_3018-2
Christian Käll

Reservdelar
021-495 63 93
christian.kall@arosauto.se

Skadeverkstad

IMG_1912
Ola Söderström

Skadeverkstadschef
021-448 04 95
ola.soderstrom@arosauto.se

IMG_1926
Kent Sandholm

Servicerådgivare Skadeverkstad
021-495 63 95
kent.sandholm@arosauto.se

IMG_1887
Christopher Hoffman

Skadetekniker

IMG_1862
Marcus Lehto

Skadetekniker

IMG_1848
Daniel Collén

Skadetekniker

IMG_1866
Fredrik Jåssis

Billackerare

IMG_3011-2
Karl-Johan Hassel

Billackerare

IMG_1858
Evelin Reuterwall

Billackerare

Rekond/Utrustningsverkstad

IMG_1984-2
Daniel Eklund

Rekonditionerare

IMG_1943
Johan Gybrant

Rekonditionerare

IMG_1879
Hans Dungert
IMG_1947
Anders Sivard

Tekniker Montage

Ekonomi och marknad

IMG_2019
Mikael Bjurbäck

Ekonomichef
021-495 08 17
mikael.bjurback@arosauto.se

IMG_1923
Susanne Hansen

Ekonomi
021-495 63 91
susanne.hansen@arosauto.se

IMG_2009
Anneli Egnesund

Ekonomi
021-448 04 90

anneli@arosauto.se

IMG_3015-2
Elina Starhagen

Marknadsansvarig
021-495 08 18
elina.starhagen@arosauto.se

Övriga

IMG_1873
Madeleine Ivars

Lokalvård

IMG_2015
Mariam YoAish

Lokalvård

IMG_2008
Inga Wikström

Förebedjare/Coach