Vi finns lättillgängliga när du behöver hjälp med din bil.

Friledningsgatan 6
721 37 Västerås
Tel  021 - 30 63 00

Öppettider, telefonnummer och mail

Skriv till oss

Hej,
Är det något du undrar över eller behöver komma i kontakt med oss? Skriv gärna till oss så ser vi till att återkomma till dig inom kort.
Använd kontaktformuläret här på sidan.

Väl mött!

Ledning

Bengt Egnesund
Bengt Egnesund

VD
Aros Auto Koncernen

021-448 04 92
bengt@arosauto.se

IMG_8185
Andreas Egnesund

Vice VD
Aros Auto Koncernen
021-448 04 99
andreas@arosauto.se

IMG_8182
Samuel Egnesund

Koncernchef
Aros Auto koncernen
021-448 04 98
samuel@arosauto.se

Anneli Egnesund
Anneli Egnesund

Ekonomi
021-448 04 90

anneli@arosauto.se

Mikael Bjurbäck
Mikael Bjurbäck

Ekonomichef
021-495 08 17
mikael.bjurback@arosauto.se

Försäljning

IMG_7467
Robin Nilvanius

Försäljningschef Kia
021-448 04 91
robin.nilvanius@arosauto.se

Michael Nywertz
Michael Nywertz

Säljare Kia
021-495 08 16
michael.nywertz@arosauto.se

Joacim Bruksdotter
Joacim Bruksdotter

Säljare Kia
021-495 08 11
joacim.bruksdotter@arosauto.se

IMG_6190-2
Dario Duic

Säljare Kia
021-495 63 92
dario.duic@arosauto.se

Tim Palmqvist
Tim Palmqvist

Hallvärd
021-495 63 99

tim.palmqvist@arosauto.se

Skuggbild_hemsida
Cynthian Alexandra Svens

Hallvärdinna
021-495 08 19
cynthian.alexandra@arosauto.se

Business Center

Ann-Charlotte "Lotta" Carlhed
Ann-Charlotte "Lotta" Carlhed

Företagsförsäljning Kia
021-495 63 96
ann-charlotte.carlhed@arosauto.se

Jörgen Ljungh
Jörgen Ljungh

Företagsförsäljning Kia
021-495 08 12
jorgen.ljungh@arosauto.se

Serviceverkstad

Mikael Söderman
Mikael Söderman

Serviceverkstadschef
021-448 04 96
mikael.soderman@arosauto.se

Fredrik Claesson
Fredrik Claesson

Servicerådgivare
021-448 04 94
fredrik.claesson@arosauto.se

Maria Ljung
Maria Ljung

Servicerådgivare
021-495 63 98
maria.ljung@arosauto.se

Gabriel Nilsson
Gabriel Nilsson

Servicerådgivare
021-448 04 93
gabriel.nilsson@arosauto.se

Marcus Kivinen
Marcus Kivinen

Tekniker Kia

Neal Chivers
Neal Chivers

Tekniker Kia

Filip Machacny Lyxell
Filip Machacny Lyxell

Tekniker Kia

Patrik Tejne
Patrik Tejne

Tekniker Kia

Erik Kjellin
Erik Kjellin

Tekniker Kia

Oscar Bent
Oscar Bent

Tekniker Kia

Kristian Sandell
Kristian Sandell

Tekniker Saab

Reservdelar

Erland Sandell
Erland Sandell

Reservdelschef
021-495 63 97

erland.sandell@arosauto.se

Christian Käll
Christian Käll

Reservdelar
021-495 63 93
christian.kall@arosauto.se

IMG_6618-2
Sam Lindfors

Reservdelar/
Garantihandläggare
021-444 13 60
sam.lindfors@arosauto.se

Skadeverkstad

Ola Söderström
Ola Söderström

Skadeverkstadschef
Föräldraledig
021-448 04 95
ola.soderstrom@arosauto.se

Kent Sandholm
Kent Sandholm

Servicerådgivare Skadeverkstad
021-495 63 95
kent.sandholm@arosauto.se

IMG_6616-2
Lars Signér

Servicerådgivare Skadeverkstad
021-495 08 10
lars.signer@arosauto.se

Christopher Hoffman
Christopher Hoffman

Skadetekniker

Marcus Lehto
Marcus Lehto

Skadetekniker

Daniel Collén
Daniel Collén

Skadetekniker

Fredrik Jåssis
Fredrik Jåssis

Billackerare

Karl-Johan Hassel
Karl-Johan Hassel

Billackerare

Evelin Reuterwall
Evelin Reuterwall

Billackerare

Johan Gybrant
Johan Gybrant

Billackerare

Rekond/Utrustningsverkstad

Erica Säll
Erica Säll

Rekonditionerare
Föräldraledig

IMG_6195-4
Luis Acosta

Rekonditionerare

Skuggbild_hemsida
Mergim Beka Duic

Rekonditionerare

Hans Dungert
Hans Dungert
Anders Sivard
Anders Sivard

Tekniker Montage

Ekonomi och marknad

Mikael Bjurbäck
Mikael Bjurbäck

Ekonomichef
021-495 08 17
mikael.bjurback@arosauto.se

Anneli Egnesund
Anneli Egnesund

Ekonomi
021-448 04 90

anneli@arosauto.se

Elina Starhagen
Elina Starhagen

Marknadsansvarig
021-495 08 18
elina.starhagen@arosauto.se

Övriga

Mariam YoAish
Mariam YoAish

Lokalvård

Inga Wikström
Inga Wikström

Förebedjare/Coach