Aros Auto i Västerås

Aros Auto i Västerås

Till Enköping
Besök
Friledningsgatan 6
721 37 Västerås
Ring
021 - 30 63 00
Följ

Bilförsäljningen

Måndag - Fredag
09.00-18.00
Lördag - Söndag
11.00-15.00

Företagsförsäljning

Måndag - Fredag
08.00-17.00

Serviceverkstad

Telefontid
07.30-16.30
Måndag - Fredag
07.00-17.00

Skadeverkstad

021-30 63 00
skador@arosauto.se
Måndag - Fredag
07.00-16.00

Reservdelar

Telefontid
07.30-16.00
Måndag - Fredag
07.00-16.00

Försäljning

Robin Nilvanius

Försäljningschef
021-448 04 91
robin.nilvanius@arosauto.se

Johan Olänge

Företagssäljare
021-4956399
johan.olange@arosauto.se

Joacim Bruksdotter

Säljare Kia - Ansvarig begagnade bilar
021-495 08 11
joacim.bruksdotter@arosauto.se

Pernilla Rytting

Säljare Kia
021-444 13 61
pernilla.rytting@arosauto.se

Dario Duic

Säljare Kia
021-495 63 92
dario.duic@arosauto.se

Jörgen Ljungh

Privat- och företagsförsäljning Kia och Maxus
021-495 08 12
jorgen.ljungh@arosauto.se

Thomas Nilsson

Privat- och företagsförsäljning Kia
021-495 08 16
thomas.nilsson@arosauto.se

Cynthian Alexandra Svens

Hallvärdinna (föräldraledig)
021-495 08 19
cynthian.alexandra@arosauto.se

Företags­­försäljning

Johan Olänge

Företagssäljare
021-4956399
johan.olange@arosauto.se

Jörgen Ljungh

Privat- och företagsförsäljning Kia och Maxus
021-495 08 12
jorgen.ljungh@arosauto.se

Thomas Nilsson

Privat- och företagsförsäljning Kia
021-495 08 16
thomas.nilsson@arosauto.se

Service­verkstad

Mikael Söderman

Serviceverkstadschef
021-448 04 96
mikael.soderman@arosauto.se

Fredrik Claesson

Servicerådgivare
021-448 04 94
fredrik.claesson@arosauto.se

Maria Ljung

Servicerådgivare
021-495 63 98
maria.ljung@arosauto.se

Frida Liljefors

Servicerådgivare
021-495 08 13
frida.liljefors@arosauto.se

Josefine Eriksson

Servicerådgivare
josefine.eriksson@arosauto.se

Kristian Sandell

Tekniker

Filip Machacny Lyxell

Tekniker

Patrik Tejne

Tekniker

Maisar Alboush

Tekniker

Aboubaker Khosravi

Mekaniker

Reservdelar

Erland Sandell

Reservdelschef
021-495 63 97
erland.sandell@arosauto.se

Christian Käll

Reservdelar
021-495 63 93
christian.kall@arosauto.se

Skade­verkstad

Ola Söderström

Skadeverkstadschef
021-448 04 95
ola.soderstrom@arosauto.se

Kent Sandholm

Servicerådgivare skadeverkstad

Lars Signér

Servicerådgivare Skadeverkstad
021-495 08 10
lars.signer@arosauto.se

Marcus Lehto

Skadetekniker

Daniel Collén

Skadetekniker

Christopher Hoffman

Skadetekniker

Gustaf Bye

Skadetekniker

Karl-Johan Hassel

Billackerare

Johan Gybrant

Billackerare

Fredrik Jåssis

Billackerare

Rekond/­Utrustnings­verkstad

Hans Dungert

Billogistik
hans.dungert@arosauto.se

Luis Acosta

Bilvårdstekniker

Jalal Khosrawi

Bilvårdstekniker

Anders Sivard

Tekniker Montage

Ekonomi och marknad

Cecilia Lemming

Marknadsansvarig
021-495 08 18
cecilia.lemming@arosauto.se

Susanne Vestling

Ekonomi
021-495 63 91
susanne.vestling@arosauto.se

Anna Leven

Ekonomi
021-495 63 96
anna.leven@arosauto.se

Anneli Egnesund

Ekonomi
021-448 04 90
anneli@arosauto.se

Mikael Bjurbäck

Ekonomichef
021-495 08 17
mikael.bjurback@arosauto.se

Övriga

Mariam YoAish

Lokalvård

Inga Wikström

Förebedjare/Coach